Günden güne gelişmekte olan ülkemiz sanayisinin bu gelişimine paralel olarak alüminyum sektöründeki ihtiyaçların artması neticesinde,1994 yılında İstanbul Bayrampaşa’da Tuncel Metal San. Tic. Ltd. Şti. adı altında kurulmuştur.

İlk kurulduğu yıllarda alüminyum saf külçe ve alüminyum alaşımlı külçe satışı yapmakta olan firmamız gün geçtikce ürün gamına zamak külçe, çinko külçe, alüminyum ekstrüzyon ürünleri  ve alaşımlı hadde ürünlerini'de ekleyerek sektörün ihtiyaçlarına daha rahat cevap verebilir duruma gelmiştir.

Alüminyum üretimi cevherden (birincil alüminyum) ve hurdadan (ikincil alüminyum) olarak gerçekleştirilmektedir. Tuncel Metal olarak müşterilerimize birincil alüminyum üretimi yapan Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş. firmasından tedarik ettiğimiz saf alüminyum külçe ve alaşımlı alüminyum külçe çeşitlerini bunun yanında orijinal (birincil) külçe kalitesine yakın olarak sekonder alüminyum külçe ürünlerini sunmaktayız.

Alüminyum ; hafif ve yüksek mukavetli olması, korozyon direncinin yüksek olması ve kolay işlenebilir olmasının yanında ışık, ısı ve elektriği iletmesi sayesinde diğer metallere göre daha avantajlı konumdadır.Makine, otomotiv, havacılık ,denizcilik, tekstil, gıda, kalıp ve savunma sanayisi başta olmak üzere birçok sanayi dalına 1000,2000,5000,6000 ve 7000 grubu ürünler sunmaktayız.

Alüminyum levha ve alüminyum plaka olarak ; 1050, 5754, 5083, 6061 ve 7075 alaşımlarında malzemelerin satışını yapmaktayız.

Alüminyum çubuk, alüminyum lama, alüminyum kare, alüminyum boru, alüminyum altıköşe ve alüminyum profil olarak ; 6063 , 6082 , 6013 , 7075 ve 2000 grubu alaşımlarının satışını yapmaktayız.